تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

انجام عمل” کیست اومنتوم”

عمل کیست

انجام عمل نادر کیست اومنتوم در بیمارستان کودکان بندرعباس توسط دکتر صلاح الدین دلشاد

کودک سه ساله که از یک سال قبل تاکنون از بزرگ شدن شکمش شاکی بود و علی رغم مراجعه به پزشکان متعدد و انجام سونوگرافی های پی در پی و سی تی اسکن تشخیص داده نشده بود، دکتر دلشاد (جراح اطفال) در یک معاینه، بیماری را به عنوان “کیست اومنتوم” تشخیص داده و فردای آن روز(در تاریخ ۹۷/۱۲/۹) تحت عمل جراحی قرار دادند.
علی رغم نادر بودن این بیماری ولی با توجه به سابقه انجام چندین عمل جراحی توسط ایشان، با یک برش کوچک این کیست بزرگ را از شکم دختر سه ساله خارج نمودند و بلافاصله شکم حالت طبیعی خود را پیدا کرد.لازم به ذکر است که کودک از پنج روز قبل در بیمارستان بستری بوده و علی رغم انجام سونوگرافی های متعدد و سی تی اسکن، بیماری تشخیص داده نشده بود، خوشبختانه حال عمومی بیمار بعد از عمل بسیار خوب و تا دو روز دیگر از بیمارستان مرخص خواهد شد.

اومنتوم پرده ایست که روده ها را پوشانده و از دو لایه تشکیل می شود.با جمع شدن مایع بین این دو لایه حالت کیست پیدا کرده و شکم‌کودک به مرور زمان بزرگ شده و با گذشت زمان بزرگ تر می گردد. معمولا همراه با درد نبوده و تاثیری روی اشتها، خورد و خوراک و دفع بیمار ندارد.
در بعضی از موارد ممکن است همراه با درد و استفراغ های متناوب و به صورت شکم حاد خود را نشان دهد.این عمل برای اولین بار در بندرعباس انجام می گیرد.

 

کیست                                                                                              کیست

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران