تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

درباره دکتر صلاح الدین دلشاد

دکتر دلشاد

 

سوابق اجرایی و مدیریتی 

  • جراح عمومی و فوق تخصص جراحی کودکان و نوزادان
  • دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران
  • رئیس بخش جراحی کودکان بیمارستان فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر (ع) تهران- خیابان ظفر(شهید دستگردی)
  • ریاست بیمارستان مریم کرج

محل تولد:

نجف اشرف ۱۳۲۵ هـ شمسی در یک خانواده روحانی به دنیا آمده چون محل فعالیت پدر در حوزه علمیه نجف اشرف بوده لذا اکثر ماه های سال در نجف و بقیه در تهران می گذراندند.
مادر معلم قرآن و از نوادگان کریمخان زند بوده است.

تحصیلات:

ابتدائی تا دبیرستان در مدرسه علوی ایرانیان در نجف اشرف که از معلمین سطح بالا برخوردار بوده و فرزندان اساتید حوزه و مجتهدین و محققین و بسیاری از شخصیت های برجسته در این مدرسه مشغول تحصیل بودند که هم اکنون بسیاری از آنان در صدر امور کشور هستند برای ادامه تحصیل به علت علاقه وافر به رشته پزشکی از دانشگاه جراح پاشا استانبول که توسط اساتید فارغ التحصیل آمریکا، انگلیس و آلمان پایه گزاری شده بود و یکی از دانشگاه های پیش رو علوم پزشکی در ترکیه محسوب می شود پذیرش گرفته و مشغول تحصیل شد.

بیمارستان جراح پاشا که بزرگترین بیمارستان آموزشی ترکیه محسوب می شود و توسط دانشمند آلمانی بنام Nissen طراحی شده بود و فقط بخش جراحی آن سیصد تخت بیمارستانی داشت دوره جراحی عمومی را گذراند و به اتفاق چند نفر دیگر پایه گذار انجمن اسلامی دانشجویان ترکیه بوده که در عرصه فرهنگی و انقلاب فعالیت های بی شماری داشتند. با شروع جنگ تحمیلی به اتفاق یک عضو دیگر انجمن به ایران آمده و در اهواز حضور پیدا کرده و مشغول مداوای مجروحین جنگ شدند و مجدداً به خارج رفتند.

در سال ۱۳۶۰ به میهن اسلامی باز گشتند و در مجتمع آموزشی درمانی طالقانی و بیمارستان حضرت امیر المؤمنین مشغول به کار شدند.

– در همان سال با هیئت پزشکی حج جمهوری اسلامی ایران به حج اعزام شدند، در سفر حج مسئولیت اداره بیمارستان های عرفات ، منی و مکه به عهده ایشان گذاشته شد.

– در بازگشت از سفر حج مسئولیت مجتمع آموزشی طالقانی و بیمارستان امیر المومنین بعهده ایشان گذاشته شد.

– در سال ۱۳۶۱ مسئولیت هیئت پزشکی با حکم وزیر بهداری از یک سو و رئیس هلال اهمر از سوی دیگر بعهده ایشان گذاشته شد.

– اداره هئیت پزشکی حج با همه سختیهای آن جزو موفقیتهای بزرگ ایشان در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

– با حفظ سمت مسئولیت بهداری غرب استان تهران و کرج بعهده ایشان گذاشته شد.

– موفقیتهای آموزشی ایشان در شرایط سخت بعد از انقلاب اسلامی منجر به واگذاری مسئولیت معاونت آموزشی بهداری استان تهران به ایشان گردید.

– از سالهای ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴ قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداری انجام وظیفه نمودند.

– در سال ۱۳۶۳ مدارک علمی ایشان از سوی وزارت علوم تائید وعضو هیئت علمی دانشگاه شدند.

– از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ به عنوان مدیر عامل بهداری استان تهران انجام وظیفه نمودند.

– تا سال ۱۳۷۰ سرپرست هیئت پزشکی حج بودند در سال ۱۳۶۶ فاجعه مکه رخ داد و انتقال اجساد چهار  صد شهید و درمان ۵۰۰۰ مجروح را مدیریت نمودند.

– در سال ۱۳۶۴ مسئولیت ادامه درمان مجروحین جنگی را بر عهده گرفتند. درمرکز ایرانشهر روزانه یکهزار مجروح جنگی که از سراسر کشور می آمدند مورد معاینه قرار می گرفتند.

– در سال ۱۳۶۵ بیمارستان ۱۵ خرداد بازسازی وراه اندازی نمودند. این بیمارستان بعنوان مرکر ادامه درمان و عملهای جراحی پیچیده برای مجروحین جنگ از سراسر کشور شناخته شد.

– در ۱۳۶۸ جهت ادامه تحصیل در رشته فوق تخصصی جراحی اطفال مسئولیت بهداری استان تهران را به دیگری سپردند و در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول تحصیل شدند.

– در سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۱ یک دوره تکمیلی جراحی اطفال در دانشگاه لندن نزد پروفسور spitz  گذراندند و با مدرک معتبر به کشور بازگشتند.

– در سال ۱۳۶۵ پایه گذار دفترخدمات خیریه بهداشتی درمانی استان تهران شدند. این دفتر برای راه اندازی مراکز خیریه درمانی در سطح کشور فعالیت می نماید که هم اکنون به صورت موسسه به ثبت رسیده است.

– در سال ۱۳۸۴ مؤسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی را با همکاری جمعی از اساتید و خیرین عرصه سلامت راه اندازی نموده و در سطح کشور کودکان دچار ناهنجاری های مادرزادی را پوشش درمانی و مالی می نماید.

– در سال ۱۳۸۶ برای راه اندازی دانشکده علوم پزشکی کرج از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران مأموریت پیدا کرده و اولین دانشگاه علوم پزشکی استان البرز راه اندازی شد.

– در مدت یکسال حضور در کرج موجب تحولات بهداشتی و درمانی وسیعی شدند از جمله راه اندازی طرح آموزش سلامت همگانی است که هنوز هم ادامه دارد.

– در سال ۱۳۸۶ به عنوان عضو هیئت امناء و هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت کشور فعالیت جدیدی را شروع نمودند.

– در سال ۱۳۸۷ مجمع خیرین سلامت کرج و استان البرز را راه اندازی نموده و با راه اندازی مجمع خیرین سلامت کرج و استان البرز همکاری صمیمانه خیرین و مسئولین در امر سلامت چشمگیر بوده است.

–  ایشان از سال ۱۳۷۱ و پس از بازگشت از لندن در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به عنوان جراح اطفال مشغول به کار و تدریس گروه های مختلف از جمله دانشجویان، اینترن ها، رزیدنت های جراحی، رزیدنت های ارولوژی و رزیدنت های جراحی اطفال شدند.

– همه ساله کنگره های جراحی اطفال را در کشور راه اندازی و در بسیاری از کنگره های داخل و خارج از کشور با مقالات حاصل از فعالیت های جدید پزشکی در جراحی اطفال حضور فعال داشتند.

– از سال ۱۳۸۱ مسئولیت بخش جراحی اطفال بیمارستان فوق تخصصی کودکان علی اصغر(ع) را به عهده دارند.

– در سال ۱۳۸۲ بیمارستان خیریه حضرت سیدالشهدا را با همکاری هیات امنا در بازار تهران راه اندازی نمود.

– ایشان در انجمن هایی همچون جراحان کودکان ایران، تشخیص و درمان جنین و کنترل مدفوع و ادرار حضور فعال دارند و عضو هیئت مدیره می با شد.

– مرکز خیریه حضرت زینب (س) با تخصص های جراحی عمومی، جراحی اطفال، چشم پزشکی و ارولوژی در منطقه ای محروم در خیابان ری را راه اندازی و با کمک خیرین به تجهیزات پیشر فته مجهز نموده تا در خدمت اقشار محروم و کم درآمد باشد.