تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

بیماری کلوآک

داستان دختری که پزشک معالجش را، بیشتر از اعدادی که بلد بود، دوست می‌داشت..!

نازیلا خانم از ابتدای تولد، مبتلا به بیماری کلوآرک بود، یعنی مثانه نداشت ..!

این بیماری نادر در طی سه ماهۀ اول بارداری، معمولا اتفاق می‌افتد و در اکثر موارد، نوزادان مبتلا به این بیماری، زنده به‌دنیا نمی‌آیند. این ناهنجاری مادرزادی، در بین هر سی میلیون نفر، تنها برای یک نفر اتفاق می‌افتد. اغلب جراحان و متخصصین اطفال تجربۀ درمان این بیماری را ندارند. اقای دکتر دلشاد، در انگلیس با موارد مشابه با این بیماری، برخورد داشتند و تجربۀ درمان این بیماری را در خارج از ایران کسب کردند.

اگر نازیلا قبل از سال هفتاد به‌دنیا می‌آمد، باید برای درمان به خارج از ایران می‌رفت. اما حالا برای درمان، تنها از شهر خودش کرمان، به استان البرز سفر کرده است.

دکتر دلشاد در این جراحی، از آپاندیس به‌جای مجرای ادرار استفاده کردند و با استفاده از سکوم برای این بیمار، مثانه ایجاد کردند، مثانۀ جدید برای همیشه همراه بیمار خواهد بود و با افزایش سن کودک، رشد هم خواهد کرد.

این جراحی برای سومین بار در ايران و نخستين بار در استان البرز است با موفقيت انجام شد.

پدر و مادر نازیلا، علاوه‌بر اعتماد کاملی که به دکتر دلشاد داشتند، از اینکه توانسته بودند کودکشان را در سرزمین خودشان درمان کنند، بسیار خوشحال بودند.

حالا که دختر کوچولوی مـــــا با این بیماری خداحافظی کرده و امید به زندگی‌اش بازگشته،
با خیال راحت برنامۀ جشن تولدش را تنظیم می کند..!

او اکنون زندگی جدیدش را آغاز کرده است و خوشبختانه، خانوادۀ مریم این بار هم، باعث خوشحالی خانواده‌ای دیگر شد و شاهد بهبود یکی دیگر از فرزندانش بود.

بیمارستان و زایشگاه مریم دارای یک بخش مجزای IPD است، مـــا در این بخش، پذیرای بیمارانی هستیم که خارج از ایران زندگی می‌کنند و برای درمان به ایران سفر می‌کنند.
ماهانه بیش از ۵۰۰ عمل جراحی موفق در این بیمارستان، انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران