تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

عمل جراحی دو کودک توسط دکتر دلشاد در بیمارستان مریم

عمل جراحی دکتر دلشاد

زندگی ادامه دارد….
در آغاز سال جدید دو نوزاد تازه متولد شده که دارای ناهنجاری مادرزادی بوده و با کمک کادر پزشکی و درمانی بیمارستان و زایشگاه مریم دوباره به زندگی بازگشتند. این بار هم کادر پزشکی بیمارستان افتخاری دیگر را برای استان البرز رقم زدند.
نوزادان متولد شده، دارای ناهنجاری مادرزادی نسبتا نادری بودند؛ خاطرنشان می‌کنیم که هرساله ۳ یا ۴ نوزاد با این ناهنجاری، معمولا در بخش جراحی اطفال دیده می‌شود.

یکی از دو نوزاد دارای بیماری «لمپی لوماژوآی بزرگ» و نوزاد دیگر با بیماری «هیبرومای بزرگ» متولد شده بودند که هر دو تحت عمل دکتر صلاح الدین دلشاد فوق تخصص جراحی اطفال در بیمارستان مریم قرار گرفتند. ناهنجاری‌ لمپی لوماژوآ از غدد نشئت گرفته و در دوران جنینی به‌صورت تودۀ بزرگ در بدن جنین رشد می‌کند. خوشبختانه این ناهنجاری قبل از تولد نوزاد قابل تشخیص است. نوزادی که تحت عمل جراحی قرار گرفت، بیماری او از سینه و گردن تا زیر بغل ادامه داشت.

یکی از نوزادانی که تحت عمل جراحی توسط دکتر دلشاد قرار گرفت، در بیمارستان مریم متولد شده بود، به همین دلیل قبل از تولد بیماری او تشخیص داده شده بود و نوزاد دیگر پس از تولد، از بیمارستان دیگر به بیمارستان مریم اعزام گردید.
هر دو نوزاد تحت بیهوشی خاص قرار گرفتند و عمل جراحی موفقیت‌آمیزی برای آنها صورت پذیرفت. با انجام این عمل‌ها و تلاش کادر پزشکی در استان البرز، این نوید را می‌توان به البرزی‌ها داد که برای چنین بیماری‌های خاص دیگر نیازی به استان‌های مجاور، حتی تهران نیست.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران