تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

سفر تیم پزشکی موسسه محکم به استان لرستان

تیم پزشکی مؤسسۀ محکم برای درمان بیمارانی که در استان لرستان، دچار ناهنجاری هستند، به این استان سفر کردند و خوشبختانه مردم مهربان لرستان و امام جمعۀ محترم آن استان، نمایندۀ ولی فقیه و آقای دکتر نیکبخت (ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان) استقبال گرمی از آنها کردند.
طبق فرمایشاتی که امام جمعۀ آنجا در اخبار شبکۀ تلویزیونی استان لرستان داشتند:
امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده، بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و دل خانواده‌های کم‌برخوردار را شاد کنیم. اگر ما بتوانیم دل مردم را شاد کنیم، قطعا خدا هم از ما راضی خواهد بود.

همچنین ایشان در ادامه فرمودند، این استان دارای تعداد زیادی از بیماران مبتلا به ناهنجاری است و بایستی هرچه زودتر، آنها درمان شوند.
برای دستیابی به هدف درمان بیماران کم‌بضاعت این استان، نیازمند حمایت مسئولین و کمک خیرین عزیز استان لرستان هستیم. مؤسسۀ محکم دفتری را در استان لرستان برای پذیرش بیماران قرار داده است و استفاده از خدمات آنجا را برای عموم مردم آزاد گذاشته است.
مؤسسۀ محکم، مؤسسۀ خیریه‌ای است که به درمان بیماران دچار ناهنجاری‌های مادرزادی  کمک می‌کند، امیدواریم با کمک مسئولین محترم، این مؤسسه بتواند کارش را در استان لرستان آغاز کند.

برای معرفی بیشتر مؤسسۀ محکم در استان لرستان، شبکۀ تلویزیونی این استان از آقای دکتر دلشاد (مدیرعامل مؤسسۀ محکم) و آقای دکتر نیکبخت (ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان) دعوت به‌عمل آوردند.

در طی این مصاحبه آقای دکتر نیکبخت فرمودند، هرکسی مشکلی در خصوص بیماری‌های ناهنجاری دارد، می‌تواند به دفتر مؤسسۀ محکم در استان لرستان مراجعه کند، همچنین ایشان اضافه کردند که ما قصد داریم به خانواده‌هایی که از محروم‌ترین و مشکل‌دار ترین خانواده‌های این استان هستند، به‌طور مستقیم کمک کنیم و از خیرین محترم می‌خواهیم به ما در این امر خداپسندانه کمک کنند.
یکی از اهداف ما این است که تا سال ۱۴۰۰ دیگر هیچ فردی در این استان، مشکل ناهنجاری نداشته باشد و تا آن زمان همۀ افراد دارای مشکل ناهنجاری، درمان شده باشند.

دکتر دلشاد نیز در ادامۀ صحبت‌های ایشان فرمودند: آرزوی ما این است که دیگر حتی یک کودک، یک نوزاد و یک بچه، با ناهنجاری و بدون درمان در سطح این استان وجود نداشته باشد.

خبر خوبی هم که امشب هیئت‌امنا به من دادند، این بود که قرار هست مرکزی برای درمان بیماری‌های ناهنجاری در سطح این استان، احداث بشود و کلیۀ بیماران برای درمان بیماری‌های ناهنجاری، به این مرکز مراجعه کنند.

آقای دکتر دلشاد، یکی از مهم‌ترین دغدغۀ خانواده‌هایی که بچه‌هاشون دچار ناهنجاری‌های مادرزادی هستند، بحث هزینه‌های درمانی است … شما برای رفع این مسأله چه اقداماتی را انجام دادید؟

دکتر دلشاد (فوق تخصص و جراح اطفال) فرمودند، ما اتفاقا به‌دلیل همین دغدغه‌ها، وارد این پروژه شدیم و در تلاشیم تا هزینه‌های این بیماری‌ها را کاهش دهیم و حتی به صفر برسانیم. روال کار مؤسسۀ محکم به این صورت هست که پروندۀ پزشکی بیماران را از شهرستان‌های اطراف به تهران می‌فرستند، ما پزشک و بیمارستانی که باید به درمان این کودک کمک کنند را مشخص و به آن خانواده معرفی می‌کنیم.

از لحاظ هزینه‌ها هم بسته به وضعیت مالی خانواده‌ها به آنها کمک می‌کنیم. خوشبختانه همۀ خانواده‌ها با صداقت کامل با ما برخورد می‌کنند. بعد از انجام مراحل درمانی و بهبود کامل بیمار، بیمارستان با احترام  بیمار را مرخص می‌کند.

مؤسسۀ محکم، بعدا با بیمارستان تسویه حساب می‌کند. عزت و کرامت این خانواده‌ها همیشه مدنظر ماست که کوچک‌ترین خدشه‌ای به آن وارد نشود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران