تهران - میدان ونک خیابان صانعی پلاک 50 طبقه 4 واحد 14
  • تلفن تماس 88662603-88888891(021)

  • آدرس ایمیل

عمل بی‌ اختیاری مدفوع در موسسه محکم توسط دکتر صلاح الدین دلشاد

بی‌اختیاری مدفوع

بی‌ اختیاری مدفوع (انکوپرزیس) چیست؟

بی اختیاری مدفوع در واقع به ناتوانی کنترل حرکات روده در کودکان گفته می‌شود که به مرور زمان کودک مدفوع خود را نگه می‌دارد و همین عامل باعث کشش در روده‌های کودک شده و مدفوع، بزرگ و سخت می‌گردد و دفع آن برای کودک دردناک خواهد بود، در واقع می‌توان گفت که بی اختیاری مدفوع اغلب مربوط به یبوست کودک است.

علائم بی‌ اختیاری مدفوع به شرایط کودک وابسته است. گاهی اوقات کودک به دلیل داشتن حرکات زیاد روده‌ای، بی‌اختیاری مدفوع خواهد داشت و گاهی هم مدفوع را آن‌قدر نگه می‌دارد که دفع مدفوع برای کودک سخت می‌شود.

این بار به کمک موسسه محکم و توسط دکتر صلاح الدین دلشاد (فوق تخصص جراحی اطفال)  کودک ۸ ساله سیستان و بلوچستانی را که از بی‌ اختیاری مدفوع رنج می‌برد، درمان کردند.

کودک که از بدو تولد دچار اختلالات روده‌ای بود برای درمان به شیراز سفر کردند. عمل‌هایی که در شیراز برای کودک انجام پذیرفت، باعث شد کودک به مدت ۵ سال بی‌اختیاری مدفوع داشته باشد؛ حتی چندین بار تحت عمل جراحی مقعد بسته در شیراز قرار گرفت؛ اما متاسفانه درمان نشد.

آقای دکتر صلاح الدین دلشاد (فوق تخصص جراحی اطفال) با معاینۀ نوار عضله کودک تشخیص دادند، دو جای عضلۀ مقعد باز است و درمان کودک امکان‌پذیر است. با عمل جراحی توسط دکتر صلاح الدین دلشاد عضلات مقعد بسته شد و عمل با موفقیت‌آمیز صورت پذیرفت و دکتر دلشاد امیدوار بودند که کودک دیگر بتواند مدفوع خود را کنترل کند.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران